Аугсбург помете Волфсбург и направи крачка към спасението

Аугсбург разгроми Волфсбург като домакин с 3:0 в среща от 28-мия кръг на германската Първа Бундеслига и направи важна крачка към оцеляването си в германския футболен елит. Още в първата минута тимът от Бавария излезе напред в резултата с гол на Яго. През второто полувреме домакините реализираха още две попадения, в рамките на 7 минути. Флориан Нийдерлехнер бе точен за 2:0 в 62-рата минута, а в 69-тата Мадс Педерсен оформи крайния резултат.

Трябва да се отбележи, че "вълците" в този мач не бяха водени от старши треньора си Флориан Кофелд, тъй като специалистът е заразен с COVID-19. Така в ролята на треньор на Волфсбург днес влезе Винсент Хайлман.

Волфсбург без треньора си срещу Аугсбург

Това бе трето поредно шампионатно поражение за Волфсбург и тимът заема 13-о място в класирането на Бундеслигата с 31 точки. Аугсбург пък се изкачи на 14-а позиция с 29 точки и е на 3 точки над опасната зона към момента.