Балкан разби Левски

Тимът на Балкан (Ботевград) разби с 5:1 Левски (Чепинци) в мач от 27-ия кръг на Югозападната Трета лига. Успехът изкачи “зелените” на трето място с актив от 58 точки, като изостават само на една от втория Чавдар (Етрополе), но играчите на Иван Редовски имат и мач по-малко.

Домакините, които тази пролет редуват добри и лоши мачове, още в 11-ата минута се оказаха догонващи, след като Костадин Велков си отбеляза автогол. Въпреки това на почивката водеха с 3:1. Григор Долапчиев изравни след центриране на Велков, а Йордан Дамянов направи 2:1 в 31-ата минута. В 35-ата минута Павел Петков първо спечели дузпа и след това я пропусна, но при добавката бе точен. През втората част Калоян Бонев вкара след подаване на Николай Цветков-Демона в 65-ата минута, Велков пък се реваншира за автогола си, оформяйки крайното 5:1, в 70-ата минута.

Играчите на Редовски в сряда гостуват на Банско в отложен мач, като при успех ще могат да се доближат до лидера Беласица, който има преднина от седем точки. Играчите на Левски (Чепинци) останаха на последното 20-то място след своята 25-та загуба за сезона.