РБ (Лайпциг) съвсем отказа Борусия (Дортмунд) от надеждите за първото място

РБ (Лайпциг) постигна едва втората си победа на „Сигнал Идуна Парк“ в Бундеслигата, след като надделя с 4:1 над Борусия (Дортмунд) и практически напълно отказа „жълто-черните“ от надеждите за титлата. След днешните резултати дистанцията от шампиона Байерн (Мюнхен) е вече девет точки, като до края на сезона остават шест кръга. Дортмунд отново плати висока цена за слабата си игра в защита. Конрад Лаймер (21'. 30') отбеляза два гола през първата част, а Кристофър Нкунку (58') и Дани Олмо (86') добавиха по още едно попадение след почивката. Почетният гол за домакините отбеляза Донийл Мален (84'). Последното поражение на РБ бе от Байерн (Мюнхен) в началото на февруари.

Домакините започнаха много силно, ентусиазирани от пълните трибуни на „Сигнал Идуна Парк“ и от факта, че Ерлинг Холанд започна като титуляр, въпреки че имаше съмнения, че може да пропусне двубоя заради контузия в глезена. В седмата минута Хумелс изведе Ройс зад отбраната на РБ Лайпциг. Срещу германеца бе само Гулачи, но вместо да прехвърли вратаря, Ройс потърси подаване към Холанд, но пасът му не бе точен 13-ата минута Ерлинг Холанд пропусна да се възползва от грешка на Симакан, който остана под топката и позволи тя да стигне до норвежеца в наказателното поле. Ударът на голмайстора на Борусия обаче премина встрани от далечната греда.

При първата си опасна атака – в 21-вата минута, гостите излязоха напред в резултата. Лаймер отне топката от Емре Джан, поставяйки началото на атаката, след което се придвижи към наказателното поле, където получи чудесно извеждащо подаване от Нкунку и елегантно копна топката, давайки аванс на гостите.

Гулачи съхрани преднината на „червените бикове“ в 28-ата минута, когато спаси с една ръка много опасен удар на Холанд. Две минути след това РБ удвои аванса си, след като изстрел на Лаймер от границата на наказателното поле рикошира в крака на Джан и влезе във вратата на Кобел за втори път.

В 58-ата минута Кристофър Нкунку получи хитро подаване от автора на първите два гола Лаймер и с точен удар малко след границата на наказателното поле направи резултата 0:3. До края "жълто-черните" успяха да стигнат до почетно попадение чрез Донийл Мален, който бе точен с глава отблизо в 84-тата минута. Само две минути след това обаче РБ върна преднината си от три гола след безпощаден изстрел на Олмо от около 25 метра.

Снимки: Imago