Кошмарът на "Паркен" е в миналото, Ериксен и компания разбиха Сърбия

Кристиан Ериксен излезе на "Паркен" в Копенхаген за първи път след инцидента в мача срещу Финландия на Евро 2020, когато получи сърдечен арест и само бързата намеса на лекарите спаси живота му. Датският национал изведе съотборниците си с капитанската лента в контролата срещу Сърбия и реализира единия от головете за успеха с 3:0. Другите попадения за "Червения динамит" бяха дело на Йоаким Меле и Йеспер Линдстрьом.

Преди няколко дни датчаните загубиха с 2:4 от Нидерландия в Амстердам, като това бе първи двубой за Ериксен с екипа на националния тим от неприятната случка миналото лято. Халфът на Брентфорд влезе като резерва и веднага вкара красиво попадение, а днес остана на терена цели 80 минути и беше бурно аплодиран от феновете през целия мач.

Сърбия беше в серия от 5 поредни победи, но днес не показа нищо срещу напористите датчани. Най-много липсваше Душан Влахович, който е контузен. Домакините започнаха силно и поведоха още в 15-ата минута. Меле посрещна лошо отбита топка и с бомбен шут я прати във вратата, пазена от Предраг Райкович. Футболистът на Аталанта имаше още една отлична възможност преди почивката, а удар на Кристиан Ньоргор срещна гредата.

Драган Стойкович направи няколко промени за старта на второто полувреме, но те не помогнаха. В 53-ата минута грешка на Филип Костич доведе до опасна атака на домакините, завършила с центриране на Пиер-Емил Хьойберг и гол на Линдстрьом. След още четири минути Ньоргард подаде на Ериксен, който от границата на наказателното поле не остави шансове на Райкович - 3:0. Сърбите стигнаха до точен удар в очертанията на вратата чак в края на двубоя, но Костич не затрудни Каспер Шмайхел.