Вход / Регистрирай се

Следващият сезон в efbet Лига ще стартира доста по-рано

Новият сезон в efbet Лига се очаква да започне на 8 юли (петък), информира “Тема спорт”. Причината за рекордно ранния старт на родния елит е световното първенство в Катар. Мондиалът стартира на 21 ноември и ще продължи до 18 декември, седмица преди Коледа. Заради него есенните дялове в европейските шампионати трябва да завършат най-късно в началото на ноември, за да имат време финалистите за подготовка.

ФИФА спря трансферите на Левски
ФИФА спря трансферите на Левски

България няма да участва на Световното, но от БФС трябва да се съобразят с изискванията на ФИФА и УЕФА. За сравнение сегашната кампания у нас започна на 23 юли (петък), което е с цели две седмици по-късно от предвиденото за начало на следващия сезон. Заради пандемията кампанията 2020/2021 започна на 7 август, а 2019/2020 на 12 юли, което досега бе най-ранният старт.

Всичко това означава, че родните отбори ще имат значително по-малко време за подготовка през лятото, а зимното прекъсване ще е доста сериозно - 3 месеца (почти целия ноември, декември и януари). Предстои клубовете, БФС и телевизията, държаща правата, да коментират цялата ситуация на среща.

Сезон 2022/2023 във Втора лига е предвиден да започне седмица по-късно - на 15 юли (петък). Финалът за Суперкупата най-вероятно ще се проведе в края на юни.

Следвай ни:

Още от БГ Футбол

Виж всички