Канцлера поведе ЦСКА - София към победа, съдиите отмениха три гола

ЦСКА - София надигра с 3:1  Спортист (Своге) в контрола, която се проведе на "Панчарево". Резултата откри Асен Дончев в 16-ата минута, а в 43-ата Стефан Стефанов изравни. В 58-ата минута Карло Мухар отново върна преднината на домакините след точно изпълнение на дузпа, а в 73-ата Бисмарк Чарлс вкара трети гол за своите.

20 ЦСКА - София - Спортист (Своге) 3:1, контрола

В 8-ата минута съдията отмени гол на гостите заради фаул в нападение. Ферадов центрира отляво, Яо Фенок бутна при отскока си Евтимов, топката влезе в мрежата, но реферът отмени попадението. Червените отговориха подобаващо в 16-ата минута, когато Дончев вкара за 1:0 с шут от границата на големия пеналт.

Само 120 секунди по-късно съдиите отмениха гол и на домакините. Баи получи пас отдясно по земя и вкара на празна врата, но попадението не бе зачетено поради засада.

В 27-ата минута съдиите не признаха още едно попадение на червените. Мухар шутира отдалеч, Кунчев изби в краката на Морено, който вкара при добавката, но страничният рефер пак вдигна флага за засада.

Така се стигна до 43-ата минута, в която Стефанов бе изведен очи в очи с Евтимов и футболистът на втородивизионния тим изравни след прехвърлящ удар.

През втората част в игра за червените се появи Бисмарк Чарлс и именно Канцлера донесе успеха на отбора си. В 58-ата минута ЦСКА - София отново излезе напред в резултата след точно изпълнена дузпа от Мухар. Тя бе отсъдена за нарушение срещу Чарлс.

Силната игра на Канцлера продължи и след спечелената дузпа. В 73-ата минута той преодоля двама футболисти на Спортист, излъга и стража на гостите, а после без проблем оформи крайното 3:1 с шут в празната врата.

ЦСКА - СОФИЯ - СПОРТИСТ (СВОГЕ) 3:1

1:0 Асен Дончев 16
1:1 Стефан Стефанов 43
2:1 Карло Мухар 58 д.
3:1 Бисмарк Чарлс 73

ЦСКА - СОФИЯ: 25. Димитър Евтимов, 16. Асен Дончев, 4. Мено Кох, 29. Томас Лам, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга, 24. Карло Мухар, 28. Браян Морено, 5. Федерико Варела, 7. Йоан Баи, 14. Калоян Кръстев

Резерви: 1. Густаво Бусато, 26. Юлиан Илиев, 19. Ясен Спиров, 18. Любомир Цветанов, 22. Мартин Сотиров, 6. Християн Петров, 20. Костадин Анев, 11. Калоян Пехливанов, 3. Жеферсон, 17. Бисмарк Чарлс

Спортист: Стефано Кунчев, Борислав Стойчев, Яо Хенок, Галин Ташев, Богомил Богомилов, Ивайло Михайлов, Стефан Стефанов, Аюп Тазоти, Георги Николов, Ариф Ферадов, Илия Русинов

Резерви: Ивайло Василев, Иво Харизанов, Сами Пилер, Владимир Сиромахов, Калоян Тодоров, Кирил Янакиев, Филипе, Красимир Панчев, Владислав Хайдарски