Бела с нова победа, остава лидер на Югозапад

Лидерът в Югозападна Трета лига Беласица победи като гост Левски (Чепинци) с 4:0 в среща от 26-ия кръг. Както и се очакваше, в двубоя между първия и последния нямаше интрига. С новите три точки петричани имат с четири повече от втория Чавдар (Етрополе)

Доскорошният лидер Балкан вече е едва на 4-о място с 55 точки, но и мач по-малко. Головете за победителите вкараха Аспарух Смилков, Патрик Попов преди почивката, а Симеон Бояджиев и Живко Димитров се разписаха в последните пет минути на срещата за крайното 4:0. В следващия кръг възпитаниците на Николай Николов - Чезето приемат в Петрич дубъла на Хебър, Левски (Чепинци) пък гостува на Балкан (Ботевград).