Левски не успя да победи Созопол на "Герена"

Отборът на Левски не успя да победи Созопол в контрола между двата тима на стадион “Георги Аспарухов”. Срещата завърши 1:1, а Билал Бари (39`) и Тома Ушагелов (82`) бяха точни за двата тима. Столичани пропуснаха доста положения, въпреки че не впечатлиха с играта си през първото полувреме, но след направените множество смени гостите стигнаха до равенството малко преди края. Отличен мач направи вратарят на 11-ия във Втора лига Стамен Бояджиев, който няколко пъти отказа столичани, а червен картон в 62-ата минута получи Яни Николов, но вместо него влезе друг играч на гостите. Резервният вратар Петър Рахнев пък донесе престижното равенство на Созопол с много добро спасяване в последните минути.

Наставникът на домакините Станимир Стоилов заложи на вратата на 16-годишния Йоан Загоров, който бе капитан. Драган Михайлович, Ван дер Каап и Иван Горанов бяха централни защитници, а Цунами бе ляв бранител. Андриан Краев, който пропусна последните два мача заради наказание, си партнираше с Радослав Цонев и Илиян Стефанов. Георги Миланов, Уелтон и Билал Бари бяха офанзивните играчи.

25 Левски - Созопол / Контрола / 1:1

Треньорът на гостите Маргарит Димов заложи на Стамен Бояджиев под рамката, а пред него в защита действаха Мариян Димитров, Диян Молдованов, Георги Радев и Димитър Жеков. Яни Николов, Антонио Ласков, Иван Тренчев, Симеон Баев и Венцислав Гюзелев бяха халфовете зад Кристиян Парашкевов.

Пред около близо 1000 зрители срещата започна на бавни обороти, а играчите на 11-ия във Втора лига състав действаха припряно и направиха няколко нарушение в първите минути. Първото положение за “сините” бе пред Миланов в 11-ата минута, но топката мина покрай вратата. Гостите отвърнаха с опасно центриране и добра намеса на Загоров.

В 20-ата минута Цонев удари дясната греда на Бояджиев от фал. Десетката на Левски стреля от малък ъгъл, като вместо центриране се опита да изненада стража. По-късно Стефанов стреля далеч от целта. Цунами с глава изпусна да се разпише в 28-ата минута. Уелтон изпусна при бърза контраатака да се разпише в 33-ата минута.

Отличен пробив на Уилтон в 39-ата минута завърши с гол на Бари. Бразилецът мина на парад през защитата на гостите и стигайки до аутлинията върна топката към нападателя, който без проблем от два метра на празна врата даде аванс на столичани. Публиката пък аплодира действията на бързия бразилец.

Втората част започна с тотален превес на “сините”, които вдигнаха оборотите и пропуснаха няколко положения. Вратарят Бояджиев също показа отличен рефлекс. Първо Уелтон стреля, след което и Цонев пробва рефлекса на стража, който при добавката спря Миланов. Опитният играч не успя да преодолее вратаря, останал очи в очи с него на няколко метра от вратата. Цунами с глава също пробва да удвои след корнер. Стефанов също не успя да се разпише, след като стражът със сетни усилия изби.

В 62-ата минута Яни Николов бе изгонен за втори жълт картон, но на негово място влезе Даниел Андреев, като двата тима продължиха да играят с пълен състав. След поредния пропуск на “сините” Мъри направи шест смени наведнъж.

Младите Александър Божилов, Васил Димитров, Атанас Килов, Преслав Бачев, Марио Дадаков и Ивайло Марков замениха Михайлович, Миланов, Уелтон, Бари, Стефанов и Цунами

Въпреки това “сините” продължиха да търсят втори гол, но вместо това се стигна до равенство. Резервата Тома Ушагелов се пребори с централните защитници на “сините” и промуши топката покрай вратаря Загоров. Това стана в 82-ата минута. Още при следващата атака Ради Цонев изведе Марков сам срещу вратаря, но стражът на гостите Рахнев бе на висота и изби в корнер.

Младите играчи на Левски опитаха да върнат преднината на своя тим, като Димитров стреля с пета, но нов гол не падна и срещата завърши без победител 1:1.

Другата седмица Левски играе контрола и със Септември (София), която отново ще бъде на "Герена".

ЛЕВСКИ 1:1 СОЗОПОЛ