Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

10 от Вихрен измъкнаха точка от Ботев (Ихтиман) в добавеното време

В мач от междинния 25-и кръг в Югозападната Трета лига Ботев (Ихтиман) завърши 1:1 в Сандански с Вихрен. Домакините играха през по-голяма част от второто полувреме с 10 души, след като капитанът им Валери Георгиев беше изгонен.

Възпитаниците на Емил Велев-Кокала за пореден път показаха характер и стигнаха до точката с гол в последните минути.

Тимът от Ихтиман откри резултата през първата част чрез Борислав Балджийски (21), а на почивката Ботев се оттегли с преднина. През втората част Вихрен остана с човек по-малко, но въпреки това съумя да изравни резултата в добавеното време на мача чрез Илиян Джавелеков.

Така след това равенство Ботев заема 13-ото място с 28 точки, а Вихрен е на 14-ото с точка по-малко.