Турнир на талантите U14: Зона Бургас - Зона Варна 3:0

Рилски разби дубъла на Септември

Тимът на Рилски спортист разби с 5:1 Септември (София) ІІ в мач от 24-ия кръг на Югозападната Трета лига. Така съставът от Самоков прекъсна серията си от шест поредни загуби и записа първи успех от 30 октомври миналата година. На стадион “Бенковски” в Костенец хеттрик отбеляза Петко Петков. Нападателят бе точен в 21-ата минута от дузпа, в 72-ата и 76-ата минути. Преди това още в 3-ата минута Васил Калоянов даде аванс на Рилски, а Йордан Петков оформи крайното 5:1 в 87-ата минута. Единственото попадение за септемврийци отбеляза Димитър Николов в 75-ата минута. Гостите играха от 39-ата минута с човек по-малко, след като Георги Иванов бе изгонен за два жълти картона.

Рилски вкара пет попадения, след като в последните седем мача головата разлика на тима бе 2:20 и в шест от тези мачове тимът не се бе разписвал. Двата отбора са съответно на 13-то и 14-то място с актив от 26 точки, но самоковци имат мач по-малко.