Националният ни отбор за девойки до 17 години допусна драматична загуба от Естония

Националният тим на България за девойки до 17 г. записа драматично поражение срещу връстничките си от Естония (3:4) в първия двубой от Група 4 на Лига B от втората фаза на квалификациите за Евро 2022. Двубоят се игра на ст. „Хаджи Димитър“ в Сливен.

Възпитаничките на селекционера Троян Радулов започнаха отлично двубоя и поведоха с 2:0 след попадения на Виктория Генова и Виктория Цветкова. Естонският тим успя да намали преди почивката, но резервата Полина Демирова отново върна преднината от два гола в 51-вата минута. Почти веднага обаче гостите успяха да реализират второ попадение, а финалният им щурм им донесе две попадения, второто от които дело на Арике във втората минута на даденото от съдията продължение.

На 22 март България WU17 ще се изправи срещу Грузия – отново в Сливен.

Съставът на България: 1. Кристиана Кабова, 8. Анастасия Трифонова, 17. Памела Райчева, 11. Рона Михайлова, 6. Теодора Методиева, 21. Ева Атанасова, 15. Преслава Йорданова, 7. Антония Ангелова (77 – 16. Силвия Найденова), 5. Виктория Генова (25 – 9. Полина Демирова), 10. Виктория Цветкова, 13. Преслава Иванова (77 – 22. Пламена Пенчева).

Селекционер: Троян Радулов.

Голмайстори: 1:0 Генова 23, 2:0 Цветкова 27, 2:1 Сарапик 36, 3:1 Демирова 51, 3:2 Грутоп 54, 3:3 Лилес 87, 3:4 Арике 90+2.