Кристъл Палас отново спря Ман Сити, интригата за титлата е все по-жива

Ман Сити допусна грешна стъпка в преследването на титлата и завърши наравно 0:0 в гостуването си на Кристъл Палас. “Орлите” от своя страна могат да се похвалят, че не допуснаха загуба в двете си срещи през тази кампания срещу шампионите и спечелиха общо 4 точки, след като през октомври нанесоха поражение на “гражданите” на “Етихад” с 2:0.

Джосеп Гуардиола бе заложил на най-добрите си играчи, които победиха в дербито на Манчестър преди десетина дни, а в развитие на мача странно се оказа решението му да не направи нито една смяна, макар на скамейката да бяха футболисти от ранга на Рахийм Стърлинг, Габриел Жезус и Илкай Гюндоган.

Футболистите на Патрик Виера започнаха много активно двубоя и на няколко пъти застрашиха Едерсон след активна преса. “Гражданите” отговориха със силен изстрел на Джон Стоунс извън наказателното поле. Последваха още няколко опита от средно разстояние, а близо бе Кансело, който нацели гредата в 27-ата минута, когато топката се отклони от десния стълб, а впоследствие Лапорт я прати над опразнената врата.

В 32-ата минута Грийлиш нахлу много опасно и центрира, но ударът на Марез попадна в ръцете на Висенте Гуаита. В самия край на полувремето отново мароканецът също отправи много опасен удар, който премина на сантиметри от гредата.

Най-доброто положение за играчите на Джосеп Гуардиола дойде в 57-ата минута, когато отличен пробив на Грийлиш завърши с пас към Де Бройне в наказателното поле, но белгиецът също нацели гредата, а при добавката на Марез се намеси вратаря на домакините и отрази.

В 60-ата минута Фоудън получи идеален пас от Родри в наказателното поле, но се забави и бранителите на “орлите” му отнеха. В следващите минути “гражданите” наложиха още по-голямо преимущество, но така и не успяваха да намерят пролуките в отбраната на своите домакини.

В 71-ата минута Де Бройне изведе по отличен начин Грийлиш в наказателното поле, той се освободи много добре, но успоредният му пас на метър пред голлинията не бе засечен от Бернардо Силва.

“Гражданите” пропуснаха ново отлично положение в последната минута на редовното време, когато отлично центриране на Кевин Де Бройне на метър от вратаря след фал бе достигнато от Лапорт, но бранителят не успя да нанесе качествен удар и Гуаита отново спаси.

С това равенство Манчестър Сити продължава да води в класирането на Премиър лийг със 70 точки, но е преследван плътно от Ливърпул, който е с 66, но и мач по-малко.