Добруджа шокира Спартак във Варна

Тимът на Добруджа изненада доскорошния лидер във Втора лига - Спартак (Варна), и го победи с 2:1 като гост в мач от 27-ия кръг на надпреварата.

Гостите поведоха в 39-ата минута, когато Лъчезар Йорданов довкара в мрежата една избита топка от вратарят Християн Славов. В 62-ата минута Андриян Димитров удвои след груба грешка от страна на домакините. В 77-ата “соколите” намалиха чрез Велислав Боев, който стреля и след като топката се удари в горната греда, влезе в мрежата. В последните минути натискът на домакините не даде резултат и гостите си тръгнаха с успех от Варна. Дебют за гостите пък направи новото попълнение Яя Соу.

След загубата си днес Спартак пропусна да се изравни с лидера Етър. Тимът от морската ни столица остава с 52 точки - на три от търновци. Добруджа от своя страна е с 25 точки и излезе от опасната зона, заставайки на 14-о място.

Спартак (Варна) 1:2 Добруджа
0:1 Лъчезар Йорданов (39)
0:2 Андриян Димитров (62)
1:2 Велислав Боев (77)