Севиля загуби нови точки, Реал Мадрид е все по-близо до титлата

Севиля загуби нови две точки в борбата за титлата и намали още повече шансовете си да завърши сезона в Ла Лига на първото място в крайното класиране. В ранния неделен мач от 28-ия кръг на испанското първенство клубът от Андалусия стигна само до 1:1 при гостуването си на Райо Валекано и е на 7 точки от водача в класирането Реал Мадрид. "Лос бланкос" обаче имат мач по-малко, като в понеделник гостуват на Майорка. Севиля в момента е на втора позиция с 56 точки, а мадридчани са с 63. Райо Валекано пък е 13-и с 32 точки.

Мачът на "Вайекас" днес предложи немалко интересни моменти, като още в 11-ата минута гол на шутиралия от позиция до точката за дузпата Рафа Мир за Севиля бе отменен заради игра с ръка. В първите секунди на второто полувреме пък Бебе даде аванс на Райо в резултата с мощен шут от малък ъгъл, който изненада стража Ясин Буну. В 64-ата минута гостите изравниха с гол на Томас Дилейни, който се възползва от хубаво центриране на Хесус Корона и от близка дистанция отклони топката във вратата.

Севиля не планира да задържи Марсиал за постоянно

В заключителните минути реферът Хуан Мартинес Мунуера отмени след намесата на ВАР дузпа, която първоначално бе отсъдил в полза на Севиля за предполагаемо нарушение на Алехандро Катена срещу Рафа Мир. В добавеното време севилци също бяха близо до победен гол, но такъв не бе отбелязан и воденият от Юлен Лопетеги отбор изглежда все по-далеч от първото място, на което пък все по-здраво стъпил изглежда Реал Мадрид.