Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Борусия (Мьонхенгладбах) взе важни три точки и "глътка въздух" в дербито на дъното

Борусия (Мьонхенгладбах) спечели с 2:0 домакинството си на Херта (Берлин) в мач от 26-ия кръг на Бундеслигата. Двата гола за играчите на Кристиан Пеинтингер, който води тима в отсъствието на Ади Хютер, който е с коронавирус, бяха дело на Аласан Плеа от дузпа в 24-ата минута и Матиаг Гинтер в 59-ата минута.

“Жребчетата” започнаха много силно двубоя и на няколко пъти затрудниха стража на берлинчани между 10-ата и 20-ата минути.

В 24-ата минута Аласан Плеа навлезе в наказателното поле и бе фаулиран. Първоначално съдията даде знак играта да продължи, но впоследствие бе отсъдена дузпа след намеса на ВАР. Именно Плеа застана зад топката и откри резултата за 1:0. Играчите на Ади Хютер пропуснаха прекрасно положение за второ попадение в добавеното време на първата част, когато Плеа изведе отлично Маркъс Тюрам сам срещу вратаря, но той бе застигнат от бранител и в крайна сметка не успя да отправи качествен удар по посока на вратата.

“Жребчетата” все пак вкараха втори гол в 60-ата минута, когато Матиас Гинтер надскочи отбраната на гостите след корнер и направи 2:0. Това бе първо попадение на бранителя от април 2021-а година. В оставащият около половин час до края на двубоя Херта увеличи оборотите и направи всичко възможно да отбележи попадение, но така и не успя да се добере до гол, който да им даде възможност да търсят нещо повече от двубоя. Ишак Белфодил и Юрген Екеленкамп се отличиха с най-сериозни пропуски за гостите.

С тази победа Борусия (Мьонхенгладбах) взе глътка въздух и зае 13-ото място със своите 30 точки, а берлинчани са на незавидната предпоследна 17-а позиция с 23 точки, колкото има и Щутгарт.