Елче измъкна победата срещу Гранада

Елче постигна много важна победа 10 кръга преди края на испанското първенство, след като се наложи над Гранада с 1:0. Капитанът Фидел Чавес де ла Торе вкара единствения гол в мача, като за него това е шесто попадение през сезона. Гранада пък регистрира пети пореден мач без победа и се смъкна на 17-о място с 25 точки, само на 1 от първия в зоната на изпадащите Кадис. Елче задмина Райо Валекано и вече е на 13-о място.

Домакините от Гранада диктуваха темпото и създаваха положенията през голямата част от срещата. През първото полувреме Едгар Бадия на вратата на Елче отказа играчите на Гранада с отличните си спасявания. Единственото попадение дойде в 11-ата минута, когато Пере Мия видя празно пространство, подаде на 32-годишния Фидел, който влезе по диагонала и прати топката до гредата за 0:1.

През втората част беше още по-изразено надмощието на Гранада. Но отново вратарят, а веднъж и гредата, попречиха на домакините да стигнат поне до точка.

Съдията Карлос дел Серо Гранде даде 7 минути добавено време, а в треата резервата Хорхе Молина изпусна невероятно положение за 1:1. Преди това пък поне на три пъти топката се движеше в малкото наказателно поле, но нямаше кой между Узуни, Мохика и Петрович да сложи крак и да отклони кълбото в мрежата.