Дузпа спаси Вихрен в края

Отборите на Вихрен (Сандански) и Пирин (Благоевград) ІІ не излъчиха победител в срещата от 23-ия кръг на Югозападната Трета лига. На градския стадион в Сандански двата тима завършиха 2:2, а домакините, които поведоха в 35-ата минута с гол на Янислав Тусонджиев, стигнаха до точката след точно изпълнена дузпа на Александър Якимов в 88-ата минута. Бившият играч на Локомотив (Пловдив) пропусна от бялата точка в 30-ата минута, когато вратарят Александър Марковски отрази изстрела му.  Нарушението пък беше извършено срещу най-добрия от "зелените"  Веселин Минев, който отново игра в позицията на плеймейкър.

Кирил Домозетски изравни в 39-ата минута след груба грешка в защитата на Вихрен, а в 78-ата минута резервата Асен Либяховски с глава след центриране от корнер донесе пълен обрат за втория тим на Пирин. За игра с ръка обаче бе отсъдена дузпа за домакините, като този път Якимов бе точен.

Зловещ инцидент спря за 20 минути мач от Трета лига

Двубоят бе белязан с един изключително неприятен инцидент, който за радост не бе фатален. В осмата минута на мача при един въздушен сблъсък Петър Добринков от домакините получи епилептичен припадък и изпадна в безсъзнание, при което трябваше да му се окаже спешна медицинска помощ.  Двубоят бе прекратен за 20 минути, но хубавото е, че Добринков се съвзе.

Петото равенство през този сезон остави Вихрен на 14-о място с 26 точки. Равенството е шесто за дубъла на “орлетата”, които имат едва една победа до този момент през сезона, като останаха предпоследни с девет точки.