Ериксен и Тони поведоха Брентфорд към втори пореден успех

Брентфорд постигна много важен втори пореден успех в Премиър лийг, след като надигра с 2:0 Бърнли у дома. Айвън Тони (85', 94'-д) отбеляза два гола, но голям принос отново имаше Кристиан Ериксен, който асистира за първото попадение, а след това изведе Тони и в ситуацията в добавеното време, в която „пчеличките“ получиха дузпа. След този успех Брентфорд е вече на цели девет точки от опасната зона. Бърнли обаче остава под чертата.

Брентфорд излезе в същия състав, който започна и при победата с 3:1 над Норич. Това означаваше, че Кристиан Ериксен отново бе титуляр за „пчеличките“. Макс Корне замени Джей Родригес в 11-те на Бърнли.

Домакините имаха предимство през първата част. Най-близо до гола бе Кристиан Ериксен в 16-ата минута. Датчанинът стреля много добре по земя от границата на наказателното поле, но Поуп реагира чудесно и изби. В края ба полувреме Тарковски пък се намеси решително в отбрана, блокирайки опасен удар на Мбемо.

В 53-тата Янелт пропусна да накаже грешка на Поуп, който излезе неразчетено напред. Ударът на германеца с глава обаче премина над вратата. В 74-тата минута удар на Родригес срещна гредата.

В края на двубоя обаче логичното се случи. В 85-ата минута Айвън Тони засече с глава перфектно центриране на Ериксен за 1:0. В добавеното време домакините получиха и дузпа. Отново Ериксен изведе Тони, който бе изблъскан в гръб от Колинс. Бранителят получи червен картон за нарушението, а Тони бе точен от бялата точка за крайното 2:0.