Монако подчини Марсилия като гост

Отборът на Монако постигна успех с 1:0 като гост на Марсилия в двубой от 27-ия кръг на френската Лига 1. Така “монегаските” сложиха прът в амбициите на Марсилия за място в зона Шампионска лига, като оставиха тима на третата позиция в класирането с 47 точки.

От своя страна Монако се придвижи до осмото място с 41 точки и е все по-близо до местата, които дават право на евроучастие. Марсилия се намира в лоша серия, като не познава успеха вече трети пореден мач и така загуби второто място в Лига 1 в полза на Ница.

Двубоят започна обещаващо за водения от Хорхе Сампаоли тим, който създаде няколко добри възможности през първите 30 минути. Монако вдигна леко темпото, като стигна до положение чрез Жеан Лукас, но той се оказа в засада.

След паузата обаче гостите наложиха своята воля и стигнаха до победно попадение, чийто автор стана Желсон Мартинш в 58-ата минута. До края не липсваха интересни положения, но Монако удържа своя аванс и се приближи до лидерите в класирането.