Марсилия изпусна победата срещу борещ се за оставане в Лига 1

Олимпик Марсилия пропусна да победи последния в класирането Троа и изостана на 15 точки от лидера във френската Лига 1 Пари Сен Жермен. Марсилци водеха в резултата до сетния миг, но допуснаха изравняване за крайното 1:1 при гостуването на Троа. Димитри Пайет изведе Марсилия от дузпа в 28-а минута, но тимът пропусна няколко ситуации да затвърди успеха и бе наказан в последната минута.

Тунизиецът Йоан Тузгар реализира изравнителното попадение и донесе скъпоценна точка за Троа в битката за оставане в елита, която се очертава крайно оспорвана в оставащите мачове до края на сезона. Троа е 17-и в класирането с 22 точки, толкова имат и четирите последни в класирането отбори. Олимпик Марсилия е втори в класирането с 47 точки, но разликата с водача ПСЖ вече е цели 15 точки.