Прогресът на Нюкасъл продължи срещу 10 от Брентфорд, Ериксен се завърна осем месеца след кошмара

Нюкасъл победи с 2:0 Брентфорд в Лондон, записвайки пети пореден мач без загуба. Жоелинтон (33') и Джо Уилок (44') се разписаха за „свраките“, чиято задача стана доста по-лесна, след като още в 11-ата минута „пчеличките“ останаха с човек по-малко заради червен картон на Дасилва. Голямото събитие днес обаче бе завръщането на Кристиан Ериксен, който изигра първия си официален мач от осем месеца насам. Датчанинът бе на терена за последно в злополучния мач между Дания и Финландия от Евро 2020, когато получи сърдечен удар.

Витали Янелт започна за Брентфорд вместо Каньос. Кристиан Ериксен и Айвън Тони бяха оставени на скамейката. Еди Хау заложи на същия състав от двубоя с Уест Хам.

Нюкасъл получи много ранно и важно предимство, след като още в 11-ата минута Дасилва получи директен червен картон след намесата на ВАР заради опасно влизане в краката на Таргет. „Свраките“ се възползваха от численото си предимство и контролираха напълно събитията до почивката. В 26-ата минута Рая изби удар с глава Ууд, а след това изстрел на Крафт от воле премина над вратата.

Жоелинтон откри резултата е 33-тата минута, след като засече с глава много добро центриране отляво на Фрейзър. Минута преди почивката до голяма степен Нюкасъл реши всичко. Гостите организираха светкавична контраатака. Фабиан Шер изнесе бързо топката, след което изведе Джо Уилок, който стреля технично за 0:2.

В самото начало на втората част Шер пропусна, след като засече с глава центриране от корнер, но топката премина над вратата.

В 52-рата минута дойде и дългоочакваният момент, в който след осеммесечно отсъствие Кристиан Ериксен се завърна в игра. Датчанинът замени Йенсен, като бе бурно аплодиран от феновете и на двата отбора.

Уадар на Ньоргор почти облиза гредата в 59-ата минута. Таргет, Гимараеш и Алмирон пък пропуснаха добри възможности за Нюкасъл. В 93-тата минута Дубравка спаси най-чистото положение за Брентфорд, след като изби опасен удар на Янелт. Така резултатът не се промени до края.