Марсилия без проблеми в Баку, отмениха гол с ръка след признание

Марсилия постигна втора победа над Карабах, след като спечели с 3:0 в Баку и с общ резултат 6:1 се класира за осминафиналите на Лигата на конференциите.

Домакините стартираха активно, но французите поведоха в 12-ата минута. Дмитри Пайет получи топката по лявото крило и намери Папе Гай в наказателното поле, а той разстреля вратаря от малък ъгъл. Тимът от Азербайджан не се отчая от ранното попадение и големия пасив, а продължи да атакува и създаде някои положения, но защитата на гостите като цяло се справяше.

Карабах стигна и до гол в 34-ата минута, но той бе отменен по интересен начин. Уаджи прати топката в мрежата в стил "Марадона", след като насочи топката в мрежата с ръка. Гостите оспорваха дълго време, но обърканият съдия не знаеше какво да прави и посочи центъра. След няколко минути разправии наставникът на Карабах Курбан Курбанов повика Уаджи, за да го попита как е отбелязал гола. След като разбра, че това е станало с ръка, капитанът на домакините Медведев отиде да каже на съдията да отмени гола.

След почивката Карабах продължи да натиска, но не успяваше да завършва атаките си. Постепенно домакините се измориха и нападенията им станаха по-лесни за неутрализиране. В 77-ата минута Матео Гендузи сложи край на малкото останала интрига, след като удвои аванса на Марсилия. Това стана след втората асистенция на Пайе в мача. В самия край на срещата влезлият като резерва Конрад Де Ла Фуенте отбеляза трето попадение за гостите.