Кристъл Палас разби Уотфорд като гост

Кристъл Палас разгроми Уотфорд като гост с 4:1 в отложена среща от 18-ия кръг на английската Висша лига. "Орлите" от Лондон заемат 11-о място в класирането с 29 точки след тази победа, а "стършелите" продължават да са на предпоследната 19-а позиция с 18 точки.

Жан-Филип Матета даде преднина на Кристъл Палас в резултата с гол в 15-ата минута. Матета се намираше до точката за изпълнение на дузпа, обърна се и стреля след пас отдясно, получи се рикошет в тялото на играч на Уотфорд и топката се озова във вратата. Домакините обаче изравниха само три минути по-късно, когато Муса Сисоко с глава след центриране от корнер изпрати топката във вратата. В 42-ата минута Конър Галахър вкара поредния си гол за лондончани този сезон, след като овладя много добре топката в наказателното поле след центриране отдясно и с безпощаден шут опъна мрежата.

В заключителните минути Уилфрид Заха направи победата на "орлите" още по-убедителна с два гола. В 85-ата минута той реализира третото попадение за гостите с удар от близка дистанция с левия крак, а в 90-ата минута Заха оформи крайния резултат с блестящ изстрел след контраатака на Кристъл Палас и отлична солова акция на нападателя.