Ериксен с две астистенции срещу Рейнджърс

Кристиан Ериксен е все по-близо до официалното си завръщане в игра. Датчанинът, който подписа с Брентфорд до края на сезона, все още не е дебютирал официално за „пчеличките“, но днес за втори път е участвал в контрола на отбора при закрити врати. Проверката е била на втория тим на Брентфорд срещу Рейнджърс в Глазгоу. Тя е завършила при резултат 2:2, като и двата гола за английския отбор са били изработени от датчанина. Първо негово центриране от корнер в 15-ата минута е било засечено от сънародника му Матиас Йоргенсен за 0:1. Домакините са направили пълен обрат след два гола на Амад Диало, който бе привлечен под наем от Манчестър Юнайтед. Брентфорд е стигнал до равенството десет минути след подновяването на играта, след като центриране на Ериксен от свободен удар е било засечено от Тристан Крама за крайното 2:2.

Ериксен е останал на терена до 76-ата минута. Това е втората контрола, в която той взима участие. Преди шест дни датчанинът игра около час и в приятелския мач със Саутенд Юнайтед, в който също записа една асистенция за победата на своя отбор с 3:2.

Очакванията са той да запише официален дебют за първия отбор на Брентфорд в двубоя срещу Нюкасъл в събота.