Марко Ройс и Борусия (Д) направиха на пух и прах Борусия (М)

Борусия (Дортмунд) съсипа с 6:0 на своя стадион "Сигнал Идуна Парк" Борусия (Мьонхенгладбах) в среща от 23-ия кръг на германската Бундеслига. Марко Ройс се отличи с 2 гола и 3 асистенции, като именно той даде начало на головата фиеста с попадение в 26-ата минута, правейки добавка от границата на вратарското поле. В 32-рата Донийл Мален бе точен за 2:0, след като бе изведен от Ройс фронтално сам срещу противниковия страж Ян Зомер, а второто полувреме "жълто-черните" превърнаха в своеобразна наказателна акция, реализирайки нови четири попадения. В 70-ата минута Мариус Волф вкара гол за 3:0 с мощен шут, при който топката разтресе и напречната греда преди да попадне в целта, а четири минути по-късно Юсуфа Мококо добави четвърто попадение. Младият талант бе точен с удар от близко разстояние. В 82-ата минута Ройс вкара втория си гол в мача, след като остана очи в очи със Зомер, но и това не бе всичко, тъй като имаше време и за още едно попадение. Реализира го Емре Джан в първата минута на добавеното време от дузпа.

Макар и без контузената си норвежка звезда в атака Ерлинг Холанд, домакините направиха на пух и прах съперника си, а друг младок в състава на "жълто-черните" - халфът Джуд Белингам, записа сериозно постижение. Той стана вторият най-млад футболист в историята на Бундеслигата, достигнал до 50 мача в германския елит.

Наставникът на дортмундци Марко Розе се изправи срещу бившия си тим, а Гладбах регистрира втора загуба с 0:6 през сезона, след като воденият от Адолф Хютер тим бе унизен със същия резултат и от Фрайбург през декември. Тогава Борусия бе домакин и допусна шест гола в рамките на 35 минути през първото полувреме.

След този гръмък резултат Борусия (Дортмунд) заема второ място в класирането с 49 точки, като е с 6 точки по-малко от водача Байерн (Мюнхен). Борусия (Мьонхенгладбах) се намира на 13-а позиция с 26 точки и ще трябва да мисли за оставането си в германския футболен елит.