Оборище се справи без проблеми с дубъла на Пирин

Оборище победи с 4:1 Пирин 2 на старта на пролетния полусезон. Момчетата на Кириякос Георгиу играха много силно, не подцениха противника и отбелязаха 4 попадения. За отбелязване е, че местният талант Кристиян Димитров започна като титуляр и с представянето си оправда напълно доверието, което му бе гласувано. Още в 4-тата минута Ивайло Аврамов откри резултата, след асистенция на Венци Гурков. 10 минути по-късно, новопривлечения младок Дилян Георгиев отбеляза, но попадението бе отменено заради засада. В 33-тата минута Стенислав Георгиев – Дзенгата отбеляза хубав гол от наказателното поле след асистенция на Васил Тачев.

Второто полувреме започна с красив гол на Георги Нетов от 20 метра, след подаване на Тачев в 49-тата минута. Стенислав Георгиев отбеляза второто си попадение в мача от дузпа в 88-та минута. Домакините успяха да намалят резултата в 91-та минута.

Треньорът на Оборище пусна в игра всичките налични футболисти. Иван Георгиев и Георги Георгиев – гайдата влязоха в 70-тата минута. Димитър Димитров се включи в 75-тата минута, а Иван Бараков и Пресиян Христов в 80-тата минута.

С тази победа Оборище се доближи до топ 5 на отборите в групата, като изостава само с една точка от Кюстендил, с 3 от Чавдар Етрополе и с 4 от Витоша Бистрица.