Крумовград вкара пет за едно полувреме на Родопа

ФК Крумовград потегли мощно към промоция във Втора лига, след като в среща от 18-ия кръг на Югоизточната Трета лига прегази домакините от Родопа с 5:0 в Смолян и то само за едно полувреме – второто. Така след този мач отборът е лидер с актив от 44 точки и в момента има преднина от 4 точки пред втория Саяна, който днес приема дубъла на Берое.

През първото полувреме като цяло гостите диктуваха събитията на терена, но така и не стигнаха до попадения. След почивката обаче нещата се промениха. Няколко минути след подновяването на играта Родопа остана с човек по-малко след директен червен картон за Дафовски заради фаул извън наказателното поле. В 56-ата минута Будинов откри за „сините“ от Крумовград, след като се възползва от центриране и с крак прати топката в мрежата от близко разстояние.

В минутите след 76-ата гостите се активизираха и първо Алиев намери Осман, който с едно я вкара, а две минути след неговия гол Цецо Радев направи резултата класически, след като с глава в далечния ъгъл не остави шансове на противниковия страж В 85-ата минута Христов вкара за 0:4 в полза на гостите, след като се възползва от една избита от вратаря топка и от един метър на празна врата не сгреши. До края Христов вкара още един и оформи крайния резултат.