Сент Етиен се отлепи от дъното, Страсбург се доближи до топ 3

Сент Етиен повали Клермон с 2:1 и вече не е последен в Лига 1. Страсбург пък се приближава до подиума, след като измъкна минимална победа с 1:0 над Анже. Подобно на мача от миналия уикенд срещу Монпелие, и сега Сент Етиен изоставаше на полувремето. Но отново успяха да обърнат и с 2:1 при визитата си в Клермон наредиха трета поредна победа. Така те събраха 21 точки и се измъкнаха от последното 20-о място в класирането, заемайки 17-а позиция с 21. Толкова има пред тях и Троа.

Футболистите на Паскал Дюпра оставиха зад себе си Лориен, Бордо и Мец. Но задачата им се усложни в 39-ата минута, когато Седрик Утунджи откри резултата след подаване от ъглов удар на Мохамед Байо. Но след това гостите излязоха преобразени през втората част и започнаха постоянно да атакуват. Махди Камара първо изравни с удар през центъра в 71-ата минута, преди Тимоти Колоджиейчак също да се разпише с глава от корнер, за да потвърди ясния напредък, постигнат от Сент Етиен през последните седмици.

Страсбург вече има 41 точки и се доближи на една от третото място, което се заема от Ница и на две от втория Марсилия. Страсбург беше длъжен да се възползва от пораженията на Рен в Париж и на Ница в Лион и те не пропуснаха шанса си. Единственият гол в мача отбеляза Кевин Гамейро с хубаво воле от корнер в 11-атата минута. Това е деветият гол за сезона за нападателя на Елзасците, които можеха и да бъдат наказани заради пасивността си в останалата част от мача. Но на нападателите на Анже им липсваше умение при по-големия брой атаки.

Под проливния дъжд Брест потопи Троа с 5:1. Бретонците разчитаха в първия период на новия си голеадор Мартин Сатриано, взет под наем от Интер (Милано) и той се превърна в автор на два гола в първия си мач в Лига 1, разписвайки се в 7-ата и в 27-ата. Въпреки намаляването на резултата на Адил Рами с глава преди полувремето, потвърдено от VAR, след почивката домакините бяха още по-активни. Франк Онора също стана двоен голмайстор, разписвайки се в 49-ата и в 67-ата минути преди последното постижение на Стивън Мюние в 82-рата. Благодарение на този голям успех Брест се отдалечава от червената зона.

Нант постигна важна победа, надделявайки с 1:0 над Реймс. Срещата беше решена рано, когато Моузес Симон вкара в 17-ата минута, а три по-рано Юнис Абделхамид беше изгонен и остави гостите 10 на терена.