Байер (Леверкузен) прекърши Щутгарт в голово шоу и се доближи до Борусия (Дортмунд)

Байер (Леверкузен) се доближи на 2 точки от втория във временното класиране на Бундеслигата Борусия (Дортмунд). Това стана факт, след като "аспирините" надиграха с 4:2 у дома Щутгарт в зрелищен мач от 22-ия кръг на германското първенство. Особено интересни бяха заключителните минути, в които бяха отбелязани три от шестте гола.

Муса Диаби изведе Леверкузен напред в резултата с гол в 41-ата минута, а четири минути след паузата Тиаго Томаш изравни за гостите. Само три минути след това домакините възстановиха преднината си от едно попадение, благодарение на Амин Адри, а в 86-ата минута Флориан Виртц бе точен за 3:1 и двубоят изглеждаше решен. Това обаче не беше всичко за тази вечер, тъй като в 88-ата минута Тиаго Томаш реализира второто си попадение в срещата и резултатът стана 3:2. Това не притесни домакините, които в последната минута поразиха за четвърти път тази вечер целта, този път чрез Патрик Шик.

След тази победа воденият от Херардо Сеоане отбор събра 41 точки и остава на трето място в класирането. Борусия (Дортмунд) е с 43, като в неделя гостува на Унион (Берлин). Водач продължава да бъде Байерн (Мюнхен) с 52 точки, като баварците днес претърпяха сензационно поражение с 2:4 при гостуването си на Бохум. Щутгарт остава на предпоследното 17-о място с 18 точки, на 4 от спасителната 15-а позиция.