Ман Юнайтед показа, че не е научил урока си и се провали срещу Бърнли

Ман Юнайтед изигра до голяма степен огледален двубой на разочароващото си отпадане от Мидълзбро за ФА Къп и завърши наравно 1:1 в гостуването си на последния Бърнли в мач от 24-ия кръг на Премиър лийг. Футболистите на Ралфа Рангник изиграха доста добро първо полувреме, в което пропуснаха куп положение и имаха доминация в двубоя, а също така съдията отмени две попадения на тяхната сметка поради нарушения. През втората част картината се промени и домакините, който показаха едно по-добро лице, успяха да достигнат до една точка. Попаденията в мача бяха дело на Пол Погба в 18-ата минута и Джей Родригес в 47-ата. Това бе и трето поредно равенство за играчите на Шон Дайч.

Първият удар в двубоя дойде на сметката на “червените дяволи” в седмата минута, когато Рашфорд се пребори за една топка в наказателното поле и стреля, но Поуп нямаше проблем и отрази. Няколко минути по-късно резултата бе открит след прецизно центриране от фал на Бруно Фернандеш, което бе намерено отлично от Рафаел Варан за 1:0. Това попадение обаче бе преразгледано с ВАР и отменено от съдията на двубоя Майк Дийн.

В 18-ата минута Люк Шоу бе изведен отлично в наказателното поле, той проби до крайната линия и пусна успоредно, където Пол Погба я прати в мрежата за 1:0. Две минути по-късно играчите на Ралф Рангник осъществиха нова добра атака довела до суматоха в наказателното поле, топката отново бе вкарана в мрежата, но то бе отменено заради нарушение на Пол Погба срещу Бен Мий.

В 33-ата минута Санчо изведе отново Шоу в наказателното поле, а центрирането на левият защитник отиде на главата на Единсон Кавани, но с коляно Ник Поуп успя да отрази удара. В 40-ата минута Маркъс Рашфорд се озова на добра позиция, но отново стражът на домакините се справи.

Бърнли успя да изравни резултата само две минути след началото на втората част, когато новото попълнение Ваут Вергхорст се справи с двама играчи на гостите и пусня към Джей Родригес, а нападателят озовал се очи в очи с Де Хеа се разписа за 1:1. Домакините можеха да излязат напред в двубоя в 52-ата минута, когато именно Вергхорст стреля много силно, но испанският страж на гостите спаси.

Рафаел Варан бе близо до попадение в 79-ата минута след отличен пробив на Маркъс Рашфорд по левия фланг, който подаде успоредно на голлинията, но техничният удар с пета на бранителя бе избит от бранител.

В минутите до края на терена в опит да променят нещо се появиха Кристиано Роналдо, Джеси Лингард и Антъни Еланга, за да внесат някакво разнообразие в атака за “червените дяволи”. Роналдо не намери рамката на вратата в добавеното време, когато португалецът засече центриране на Еланга от фланга, но стреля неточно.

С тази точка Манчестър Юнайтед остана извън топ 4 - на петото място в класирането с 39 точки, а Бърнли продължава да е последен с 14 точки.