Севиля не успя да победи Осасуна, Ракитич пропусна дузпа

Отборът на Севиля пропусна възможността да се доближи плътно зад лидера в Ла Лига Реал Мадрид, след като записа трето поредно равенство в Ла Лига

Андалусийци записаха 0:0 като гост на Осасуна в двубой от 23-ия кръг и останаха на втората позиция с 47 точки, докато мадридчани са лидер с 50 и мач по-малко.

Севиля може да съжалява за пропусната възможност да постигне успеха на “Ел-Садар”, след като в добавеното време на второто полувреме пропуск от дузпа направи Иван Ракитич и така нулевото равенство се запази.

Двубоят започна лошо за Севиля още преди началния съдийски сигнал. Лукас Окампос получи контузия още на загрявката, което доведе до влизането на Ракитич. Гонсало Монтиел пък се контузи още в началото и беше заменен от Хесус Корона. В същото време играчите на Осасуна действаха уверено и принуждаваха гостите от Севиля да грешат. В 27-ата минута Анте Будимир имаше възможност да открие.

Пет минути по-късно и пред Джон Монкайола се откри шанс, но и той беше пропилян. За отбелязване е, че Севиля не отправи нито един удар към вратата на Осасуна през първата част.

След почивката гостите заиграха по-добре, но до гол така и не се стигна. В добавеното време се стигна до отсъждането на противоречива дузпа след намесата на ВАП, но ударът на Ракитич беше отразен от Серхио Ерера. Така при успех над Гранада Реал Мадрид ще увеличи аванса си в битката за титлата пред Севиля на 6 т.