Mарек загуби от Кюстендил в Шишковци, Георги Божилов с дебютен гол

Марек загуби с 1:2 от Кюстендил в контролен мач №6 от зимната си подготовка. В тази проверка треньорският щаб на дупничани реши да даде по-голям шанс за изява на състезателите, които са с по-малко игрови минути дотук.

Така в първия един час от двубоя Марек бе с по-експериментален състав, докато титулярите се появиха за заключителните 30 минути. На доста трудния терен в кюстендилското село Шишковци символичните домакини поведоха с 2:0 след попадения на Александър Александров-Аци и Даниел Гогов.

Тимът от Дупница върна едно попадение в 90-ата минута чрез новия си централен нападател Георги Божилов. Таранът от дузпа отбеляза първия си гол с екипа на Марек.
Като цяло теренът бе наистина тежък за игра и не позволи и на двата отбора да разгърнат докрай възможностите си.

Надеждите в лагера на Марек са атмосферните условия до следващата контрола срещу Струмска слава (9 февруари) да се подобрят.