Майнц 05 съсече Хофенхайм с голове в края

С попадения в заключителните десетина минути Майнц 05 пречупи Хофенхайм за домакински успех с 2:0 в среща от 21-вия кръг на германския елит. Победата е добре дошла за “червените”, които бяха допуснали три загуби в последните си четири мача. Трето поредно е поражението пък за Хофе, като разликата между двата тима вече е само точка.

Първото полувреме беше сравнително скучно и ще се запомни само с един незачетен гол на домакините заради засада.

След почивката стана по-интересно, като само две минути след подновяването на играта Мунас Дабур от гостуващия отбор удари греда. Малко по-късно и съотборникът му Кристоф Баумгартнер също нямаше шанс.

Все пак Майнц намери начин да надделее. В 79-ата минута смяна Жае-Сун Лий за малко да скъса мрежата с бомбен удар, донесъл преднина от 1:0.

След още само четири минути ВАР помогна на главния съдия да отсъди дузпа за “05”, реализирана от капитана Муса Ниакате за крайното 2:0.