Мачът САЩ - Хондурас се игра при скандално екстремни условия, двама играчи пострадаха

Отборът на САЩ надигра с 3:0 Хондурас в мач от световните квалификации в зона КОНКАКАФ, но това, с което ще се запомни двубоят е, фактът, че той се игра при екстремни условия. Двата тима бяхи принудени да играят при температура от минус 16 градуса по Целзий в Минесота, като двама от националите на Хондурас трябваше да бъдат сменени на почивката заради опасност от измръзване. Единият бе вратарят Луис Лопес, а другият - нападателят Ромел Киото. Смята се, че двамата са получили хипотермия. Селекционерът на Хондурас не скри възмущението си от това, че е било допуснато мачът да се играе при такива условия.

Американците спечелиха мача с голове на халфа на Ювентус Уестън Маккени в осмата минута, Уокър Зимърман в 37-ата и играча на Челси Кристиан Пулишич в 67-ата минута. Пулишич оформи крайния резултат само две минути след появата си на терена.

Тимът на САЩ е втори в класирането в зоната с равни точки с третия Мексико (по 21). Лидер с 25 точки е отборът на Канада, който победи с 2:0 като гост Ел Салвадор с попадения на Атиба Хъчинсън (’66) и Джонатан Дейвид (’90+3). Мексиканците пък надвиха с 1:0 у дома Панама с гол на Раул Хименес от дузпа в 80-ата минута. Коста Рика пък се справи с 1:0 като гост с Ямайка, като точен бе в 62-аат минута Джоел Кембъл. Панама и Коста Рика заемат съответно четвърта и пета позиция. Панамците са със 17 точки, а костариканците са с 16. На шесто, седмо и осмо място са съответно Ел Салвадор, Ямайка и Хондурас.