Канада победи САЩ и увеличи аванса си на върха в зона КОНКАКАФ

Отборът на Канада победи САЩ с 2:0 в квалификация и остава непобеден, като увеличи аванса си на върха в зона КОНКАКАФ. Канадците се възползваха от недобро изчистване на американския вратар Мат Търнър още в седмата минута, като Джонатан Дейвид изведе Кайл Ларин, който отбеляза първия гол. САЩ бе близо да изравняване, но удар на Уестън Маккени бе спасен от бившия вратар на Лудогорец Милан Борян. Канада нанесе втория си удар в добавеното време на мача, когато Сам Адекугбе вкара за крайното 2:0.

Отборът е първи в класирането с 22 точки пред САЩ с 18 точки. Толкова има и тимът на Мексико, който направи само 0:0 срещу Коста Рика като домакин. Мексиканците стигнаха само до гол на Фунес Мори, който бе отменен след преглед с ВАР заради засада.

Тимът на Панама е на четвърто място, след като се наложи над Ямайка с 3:2. Ямайка откри още в петата минута чрез футболиста на Уест Хам Микаил Антонио, но Панама стигна до пълен обрат с попадения на Ерик Дейвис, Ариано Асмаар и автогол на Джавен Браун. Андре Грей в края само направи 3:2. В дербито на аутсайдерите Ел Салвадор се наложи като гост над Хондурас с 2:0 с голове на Нелсон Бонила и Дарвин Серен. Първите три отбора се класират директно за световните финали в Катар.