ЦСКА Москва измести Олимпиакос от петото място в Евролигата

ЦСКА Москава победи с 86:75 (16:20, 21:12, 27:25, 22:18) Уникс Казан като гост в мач от 23-ия кръг на Евролигата. Успех №13 за тима от руската столица се оказа неприятна новина за Олимпиакос с българската баскетболна звезда Александър Везенков. Гръцкият гранд отстъпи петото място на ЦСКА и се озова на шеста позиция докато Уникс изпадна с една позиция надолу и вече е №7 в таблицата с баланс 12-9.

Мачът започна с превъзходство на баскетболистите от Казан, които успяха да дръпнат с 4 точки след 10 минути игра. След това нещата тотално се обърнаха и до почивката ЦСКА успя да стопи пасива си и да се оттегли с аванс от 5 точки (37:32). Въпреки сравнително равностойната игра в третата и четвъртата част, с малко надмощие на паркета баскетболистите на Димитрис Итудис се добраха да успеха в руското дерби.

Алексей Швед беше над всички за ЦСКА Москва с 27 точки, Никола Милутинов наниза 17 точки, а с 16 завърши Уил Клайбърн.

За Уникс Казан по 21 точки вкараха Лоренцо Браун и Марио Хезоня, а 11 добави Тоне Джекири.

Снимка: euroleague.net