Барселона с комфортен успех пред погледа на Пеп Гуардиола

Отборът на Барселона се завърна на пътя на победите в Евролигата, след като тази вечер успя да надиграе френския АСВЕЛ с 84:71 (28:17, 17:13, 23:20, 16:21) в двубой от 23-ия кръг на най-комерсиалния клубен европейски турнир. Мачът се проведе в "Палау Блауграна", а специален гост на събитието бе бившият старши треньор на футболния тим на каталунците и настоящ наставник на Манчестър Сити Пеп Гуардиола.

Баскетболистите на Шарунас Ясикевичус побързаха да решат нещата в своя полза още преди 15-минутната пауза, повеждайки с 45:30 след изиграването на първите две части. След почивката шампионите на Испания продължаваха да диктуват темпото, увеличавайки преднината си с още три точки след края на третата четвърт, за да постигнат убедителния успех.

Нико Лапровитола се отличи с 20 точки при 4/7 стрелба от тройката за Барса. Звездата Никола Миротич допринесе с още 16 точки и 7 борби, а Брандън Дейвис отбеляза 11 точки.

Юсуфа Фал бе най-резултатен за АСВЕЛ с 20 точки и 7 борби, докато Ели Окобо завърши със 17 точки и 8 асистенции.

Така "лос кулес" се изравниха по брой победи с лидера в класирането Реал Мадрид. И двата тима имат по 17 успеха, но Барселона разполага и с две загуби повече, заради които се намира на втората позиция в таблицата. АСВЕЛ е на 13-о място с 9 победи и 13 поражения.

Снимки: Euroleague