"Железният човек" Кийт Яндъл постави исторически рекорд

Защитникът на Филаделфия Флайърс Кийт Йендъл взе участие в 965-ия си пореден мач в Националната хокейна лига, но това не бе достатъчно за "летящите", които отстъпиха с 3:4 при гостуването си на Ню Йорк Айлендърс и допуснаха 13-а поредна загуба, което е антирекорд в клубната история.

До момента рекордът за най-много поредни мачове се държеше от канадеца Дъглас Джарвис, който игра в 964 поредни мача между 8 октомври 1975 и 10 октомври 1987 година. 35-годишният Йендъл обаче не е пропускал мач от редовния сезон от 26 март 2009 година, когато бе част от отбора на Финикс Койотис. След това той премина през Ню Йорк Рейнджърс и Флорида Пантърс.

Яандъл бе поздравен от публиката в Ню Йорк за рекорда си веднага след сирената за старт на мача и това явно вдъхнови тима на гостите от Филаделфия, който бързо поведе с 2:0 с голове на Клод Жиру в 57-мата секунда и Джъстин Браун в 13-ата минута.

"Островитяните" обаче отговориха моментално и минута по-късно Ноа Добсън намали, а малко преди края на първата четвърт Андерс Лий изравни за 2:2.

Във втората третина Матю Барзал за пръв път изведе напред Айлендърс, но в третата част Филаделфия изравни за 3:3 чрез Гери Мейхю.

В герой за Айлендърс се превърна ветеранът Зак Паризи, който реализира победния гол 8:09 минути преди края на срещата.