Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Макаби продължава да върви във възходяща линия

Макаби Тел Авив продължава възхода с втората си поредна победа в Евролигата. След като миналата седмица тимът на Йоанис Сфайропулос записа първи успех от октомври насам над Олимпиакос, то тази вечер израелският гранд надигра и германския шампион АЛБА Берлин с 87:78 (23:23, 24:16, 20:19, 20:20) в отложен двубой от 20-ия кръг на турнира на богатите.

Баскетболистите на Макаби взеха преднината в свои ръце във втората четвърт, като активът им след полувремето се покачи на 17 точки в средата на третия период. Гостите от Берлин не се дадоха без бой и намалиха изоставането си на 3 точки в решителните моменти от последната четвърт но точни изстрели на Кийнън Еванс и Джон Дибартоломео решиха мача в полза на домакините.

Скоти Уилбекин поведе победителите с 18 точки и 6 асистенции. Дерик Уилямс вкара още 16 точки, Джейлън Рейнълдс и Анте Жижич оставиха по 14 точки, а Камерън Тейлър вкара 11.

Маодо Ло приключи с 18 точки за "албатросите", Люк Сикма добави 12 и 6 борби, а Йовел Зоосман се разписа с 10 точки.

Във временното класиране Макаби е на 12-а позиция с 9 победи и 11 загуби, а пък АЛБА е на 16-о място с 6 успеха и 14 поражения.

Снимка: Euroleague