Локомотив (София) не впечатли и стигна до хикс срещу косовари

Локомотив (София) завърши наравно 1:1 с Дукаджини (Косово) във втората си контрола на турска земя. Двата тима стояха равностойно на терена, така че хиксът може да се каже, че е закономорен. Димитър Митков даде аванс на българския тим в самия край на първото полувреме с хубав гол от воле, но Витор Хуго върна равенството (55’) след подценяване на една от атаките от страна на защитата на “железничарите”. Иначе през второто полувреме заваля и дъжд, който наводни терена и затрудни играта на двата тима. Няколко фенове на Локомотив пък изгледаха срещата на живо, като подкрепяха любимия си отбор в Турция. Срещата бе излъчена на живо по Sportal.bg и Sportal TV.

Локомотив (София) отстъпи нещастно от руснаци

Двубоят започна с по-добра игра на българският тим, който владееше повече топката и стоеше по-уверено на терена. Въпреки това първата реална възможност за гол дойде за отбора от Косово в 17-ата минута. Тогава футболист в черен екип бе изведен добре и се оказа очи в очи с Любенов. Вратарят на столичните “железничари” обаче излезе добре и успя да парира изстрела.

Последва ъглов удар след който футболист на Дукаджини стреля опасно с глава, но за щастие неточно. В следващите няколко минути косоварският тим взе инициатива и натисна, но Локомотив бе стабилен в защита. В една от контраатаките Октавио изведе Пинсон добре отляво, а французинът центрира добре по земя към границата на наказателното поле. Там Божидар Кацаров шутира, но в аут. Последваха още няколко ситуации и корнери за българския тим, но без успех.

Последваха минути на затишие пред двете врати, като липсваха интересни положения. В самия край на полувремето Локомотив все пак успя да пробие сгъстената отбрана на Дукаджини. Дълъг пас от центъра на Кацаров стигна до Красимир Милошев, който отклони добре с глава към Димитър Митков. Новият нападател на “железничарите” се намираше в отлична позиция, фронтално на вратата, пое добре с коляно и от въздуха вкара за 1:0, като зарадва няколкото фена, които гледаха мача на живо.

Второто полувреме отново започна на по-ниско обороти и без особено интересни положения. В 55-ата минута обаче защитата на Локо (Сф) подцени една от атаките на противниковия отбор и допусна гол в своята мрежа. Дрен Гаши пое топката от средата на терена и съвсем необезпокояван напредна, навлезе в наказателното поле и подаде към Витор Хуго. Той от своя страна с хубав диагонален изстрел прониза вратата на Дамян Дамянов, който бе заменил Александър Любенов, и върна равенството в мача - 1:1.

Последва нова част от мача, през която Локомотив натисна своя съперник, но без да създаде нищо опасно. Дъждът, който започна да вали в началото на вторите 45 минути, също си оказа влияние, тъй като наводни терените и направи играта на двата отбора доста по-трудна от обичайното. В 71-ата минута играч на Дукаджини падна в наказателното поле на “железничарите”, като от тима веднага поискаха дузпа, но такава не бе отсъдена.

До края на срещата тимът от Косово понатисна своя съпереник, като в самия край на мача получи правото да изпълнява пряк свободен удар. За щастие на Локомотив обаче топката се отклони от играч в бяло и черно и излезе в корнер.

Така след предната загуба сега отборът на Иван Колев стига до равенство. В следващата си контролна среща столичните “железничари” ще премерят сили с местния отбор на Анталия 2.

ЛОКОМОТИВ (СФ) 1:1 ДУКАДЖИНИ
1:0 Митков (45)

Стартови състави:

Локомотив: 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 5. Георгиус Кацикас, 15. Лука Иванов, 4. Мики Орачев, 26. Красимир Милошев, 58. Октавио, 44. Божидар Кацаров, 10. Валентин Николов, 45. Димитър Митков, 93. Въджил Пинсон

Резерви: 1. Дамян Дамянов, 16. Денис Стефанов, 2. Стойчо Атанасов, 8. Симеон Славчев, 9. Илия Димитров, 19. Йоанис Атанатос, 3. Борис Кръстев, 89. Матеус Дуарте, 6. Пламен Крачунов, 12. Ярко Истатков

Дукаджини: 12. Кенан Хаджихамза, 44. Ардин Далко, 5. Елтън Басри, 16. Виктор Линденберг, 96. Витор Хуго, 90. Бухар Шабани, 11. Дрен Гаши, 77. Алтин Мерлару, 97. Лабинот Яшаница, 30. Жан Гарсия, 9. Степан Николич