Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Ашли Барти прелетя към полуфиналите на Australian Open

Водачката в схемата Ашли Барти победи с лекота американката Джесика Пегула с 6:2, 6:0 и се класира за втори път в кариерата си за полуфиналите на Откритото първенство на Австралия. Представителката на домакините спечели категорично за малко повече от час игра и продължава към целта да стане първата австралийка с титла на Australian Open от 1978 година насам.

Барти проби сервиса на съперничката още в първия гейм и показа, че няма да губи много време на корта в днешния ден. Във втория сет Пегула не успя да вземе и гейм. В спор за място на финала Барти ще срещне друга американка - Медисън Кийс, която по-рано днес елиминира шампионката от "Ролан Гарос" Барбора Крейчикова с 6:3, 6:2.

Барти за втори път в кариерата си ще играе полуфинал в Мелбърн след 2020 година, когато загуби от бъдещета шампионка София Кенин. "Пораснах като личност. Сега съм много по-завършен състезател", каза Барти след мача.

Снимки: Gettyimages