Питсбърг излъга Уинипег с дузпи

Каспери Капанен и Джеф Картър вкараха в рамките на девет секунди в третата част, за да пратят мача в продължения и дузпи, а Сидни Кросби единствен беше точен при наказателните удари за 3:2 на Питсбърг срещу Уинипег в среща от първенството на НХЛ.

Гостите от Уинипег поведоха с 2:0, след като капитанът им Блейк Уилър откри резултата още в 3:28 минута на мача след атака и комбинация с Марк Шийфеле и Брендън Дилън. В 8:11 минута на втория период Кайл Конър удвои преднината им, този път след подаване на автора на първото попадение Уилър.

Това беше последният осми мач за отбора от триседмичната поредица гостувания, които бяха събрани няколко в едно заради отлагания по КОВИД-причини. И след като водеха повече от 40 минути, те допуснаха накрая мачът да излезе от редовното време.

Вратарят им Конър Хебелок спаси 36 удара, а на отсрещната врата Тристан Джари отрази 27.

Питсбърг събра 57 точки и излезе на 2-о място в Столичната дивизия, изпреварвайки с 1 Каролина и с 2 Вашингтон. Уинипег, които по време на трите седмици записаха три победи, две поражения с продължения и дузпи и три загуби в редовното време, слязоха на 6-о място в Централната дивизия с 41 точки, на цели 10 от 4-ия Минесота.