Седмицата завърши перфектно за Атлетик, който спря невероятната серия на Райо

След като през седмицата отстрани Барселона на 1/8-финалита за Купата на краля, днес Атлетик Билбао записа и победа в Ла Лига. "Червено-белите" надделяха с 1:0 като гост на Райо Валекано и се изравниха по точки с днешния си съперник. Това е първа домакинска загуба за столичани от началото на сезона. Двата отбора заемат съответно осмо и девето място във временното класиране.

Райо доминираше, но планът на Атлетик, който разчиташе на контраатаки, сработи. В 30-ата минута гостите откриха резултата противно на логиката. Раул Гарсия центрира, Пате Сис отклони с глава, но така топката стигна до Нико Серано, който овладя и с хубав удар откри резултата.

Райо продължи до доминира, но завършващият удар убягваше. В 72-рата минута домакините имаха страхотен шанс да изравнят резултата. Алваро Гарсия излезе очи в очи със Симон, преодоля го, но Иниго Мартинес успя да се върне навреме и да изчисти от голлинията. В 80-ата минута и Нтека пропусна с глава. В крайна сметка Райо не успя да стигне до изравнително попадение и загуби.