Севиля се спаси от загуба с късни голове срещу Селта

Най-сериозният конкурент на Реал Мадрид за титлата в Ла Лига този сезон Севиля стигна само до 2:2 при домакинството си на Селта в мач от 22-ия кръг на испанското първенство. Андалусийците дори изоставаха в резултата с 0:2 до 71-ата минута, но все пак тимът успя да избегне поражението.

Гостите от Виго нанесоха двоен удар на съперника си в края на първото полувреме. В 37-ата минута Франко Серви стана автор на първото попадение в мача с удар от близко разстояние в долния ляв ъгъл на стража Марко Дмитрович, а само три минути по-късно ветеранът Яго Аспас бе точен за 0:2. Аспас получи топката до дъгата на наказателното поле и с прецизен удар по земя в долния десен ъгъл на Дмитрович накара вратаря на Севиля отново да се почувства безпомощен.

През второто полувреме усилията на андалусийците все пак дадоха резултат. Първо Алехандро Гомес със страхотен шут около границата на наказателното поле опъна мрежата зад стража Матиас Дитуро. Голът на Папу Гомес бе отбелязан в 71-ата минута, а в 74-ата резултатът вече бе 2:2. Папу Гомес центрира отляво, топката не бе избита от защитник на Селта по най-добрия начин и от това се възползва Оливер Торес, който успя да порази целта.

След това равенство Севиля остава на втора позиция, на 3 точки зад лидера Реал Мадрид. Воденият от Юлен Лопетеги тим е с 46 точки. “Лос бланкос” пък са с 49, но и мач по-малко. Селта заема 11-а позиция с 27 точки.