Арминия изненада неприятно Айнтрахт във Франкфурт

Арминия (Билефелд) изненада неприятно Айнтрахт при гостуването си във Франкфурт от 20-ия кръг на Бундеслигата. Гостите се наложиха с 2:0 и нанесоха второ поредно домакинско поражение на своя съперник.

Патрик Вимер бе героят на вечерта за Арминия. Той откри резултата още в 5-ата минута, след като бе изведен в наказателното поле и хладнокръвно реализира за 0:1.

В 27-ата минута австриецът направи нещо изключително красиво, като с рабона центрира топката към Алесандро Шьопф, който с гърди засече топката във вратата за 0:2.

Домакините от Айнтрахт имаха достатъчно време да реагират и да потърсят някакъв обрат. Усилията им обаче се оказаха безплодни, а дори и през втората част гостите създадоха повече голови възможности.

След този мач Айнтрахт остава на 8-ото място в класирането с 28 точки. Арминия пък поне временно излезе на 14-ата позиция с 21 точки.