Верона надмогна кризата с коронавируса и удари Специя

Верона прекъсна поредица от четири поредни мача без победа, след като надигра с 2:1 като гост тима на Специя в двубой от 20-ия кръг на Серия „А“. И трите попадения паднаха през второто полувреме. Джанлука Капрари (59', 70') даде аванс от два гола на гостите, а Мартин Ерлич върна едно попадение пет минути преди края. Специя обаче не само не успя да постигне нещо повече, а опитът за натиск бе дискредитиран от факта, че Кевин Агудело получи директен червен картон три минути преди края.

Българският защитник на Специя Петко Христов бе извън групата, тъй като в края на миналата година даде положителен резултат на тестовете за коронавирус и все още не се е завърнал. Цели осем играчи на Верона не бяха на разположение по същата причина, но това не попречи на гостите, които доминираха през по-голямата част от двубоя, да спечелят трите точки. За Верона това бе мач №1000 в Серия „А“.

Специя остава само на три точки от зоната на изпадащите. Верона е на 11-а позиция с 27 точки. Това бе втората победа като гост от началото на сезона за „жълто-сините“.