Ланс елиминира Лил след драматичен обрат и дузпи

Ланс стана поредният отбор, който се класира за 1/8-финала за Купата на Франция. Той победи шампиона Лил след дузпи в сблъсък от 1/16-финалите. В редовното време мачът завърши 2:2, като домакините изравниха дълбоко в добавеното време.

Лил взе комфортна преднина през първото полувреме след два бързи гола на Амаду Онана, който се разписа в 28-ата и 33-ата минута.

Ланс обаче не се предаде и успя да върне един гол чрез Секу Фофана в 67-ата минута, а в 5-ата минута на добавеното време отново той се разписа за 2:2 и докара мача до дузпи.

Там играчите на Ланс показаха по-здрави нерви. Саид, Какоту, Корентен и Фофана бяха точни от бялата точка, а Клаус пропусна за домакините. За гостите обаче само трима успяха да отбележат - Бамба, Ботман и Пие, а грешниците се оказаха Жозе Фонте и Ренато Санчес, който пропуснаха и така домакините триумфираха 4:3 точни изстрела.

В следващия кръг Ланс ще има за съперник Монако.