Екипът от български специалисти усилено работи по изграждането на състезателните трасета за олимпийските игри в Пекин. След като бяха по различно време в карантина от по 21 дни хората на Валентин Стефанов вече са на терен.
![](https://sportal365images.com/process/smp-images-production/sportal.bg/25122021/5becc56d-ac38-435a-af36-5ad07403bd18.jpg?operations=fit(1100:608))
На състезателното трасе за гигантски слалом вече има около един метър сняг. Ще е необходим обаче още толкова, но до две седмици пистата ще е готова и ще започне заливането и финалните етапи от изграждането на снежната покривка, предназначена за най-добрите алпийци на планетата.
Валентин Стефанов работи по пистите за алпийски ски вече на трети олимпийски игри след Сочи и Пьончанг.