Реал Мадрид се препъна в Кадис на "Бернабеу"

Реал Мадрид и Кадис завършиха при резултат 0:0 на "Сантиаго Бернабеу" в столицата в мача помежду си от 18-ия кръг на Ла Лига. Кадис се превръща в нещо като черна котка за "лос бланкос", тъй като миналия сезон клубът от Андалусия отново изненада мадридчани в столицата, като тогава дори спечели с 1:0. Сега гостите показаха солидна игра в отбрана, като през второто полувреме се превърнаха в същински опълченци, а вратарят им Жеремиас Ледесма имаше много работа, но беше просто безгрешен в целия двубой.

Реал Мадрид остава на върха в класирането с вече 43 точки, като е с 6 повече от втория Севиля, който обаче е и с мач по-малко. Кадис пък е на предпоследното 19-о място с 14 точки, но е само на точка от спасителната зона. За Кадис това е второ поредно равенство в първенството, като тимът няма победа от 5 ноември, когато надделя с 1:0 като гост над Атлетик Билбао. Реал Мадрид пък влезе в мача със 7 поредни победи в Ла Лига. Тимът на Карло Анчелоти за последно не съумя да спечели мач в испанския шампионат на 27 октомври - 0:0 с Осасуна в Мадрид. В последните си 4 срещи за първенство "лос меренгес" не са получавали гол във вратата си.

Италианският наставник на "белите" имаше много сериозни проблеми със състава си, тъй като съществена част от футболистите му бяха извън строя заради здравните протоколи, свързани с COVID-19. Марко Асенсио, Гарет Бейл, Лука Модрич, Марсело, Родриго, Иско и стражът Андрий Лунин бяха аут поради тази причина, а Мариано Диас и Дани Карвахал пропуснаха срещата поради контузии. Сред титулярите пък бяха капитанът Карим Бензема и попадналият за първи път в стартовия състав на "лос меренгес" в мач за първенство от три месеца Еден Азар. Те, заедно с Винисиус Жуниор оформиха нападателното трио на "белите".

Далеч по-малко бяха проблемите пред наставника на "Жълтата подводница" Алваро Сервера. Иса Карселен, Йон Андер Гаридо и Хосе Мари бяха с травми, а наказан бе Салви Санчес. Антони Лосано и Алекс Фернандес бяха двамата играчи в най-предни позиции, на които разчиташе Сервера.

В 6-ата минута Винисиус Жуниор демонстрира бързината си и застраши вратата на Жеремиас Ледесма, но защитник на Кадис се намеси отлично в отбрана и блокира шута на бразилеца. Интересно за отбелязване е това, че тази вечер Вини Жуниор записа мач №100 в Ла Лига и стана седмият бразилец, който може да се похвали с това постижение. Рекордьор е съотборникът му Марсело с 377.

Малко след това гостите отговориха с удар от въздуха на Фали, но топката излезе в аут. В 17-ата минута имаше опасно за гостите разбъркване пред вратата на Ледесма, но в крайна сметка играч в бяло не успя да нанесе удар и топката излезе в аут.

В 23-ата минута Федерико Валверде тества Ледесма с бомбен изстрел от далечно разстояние, а стражът на Кадис се намеси блестящо. До края на първата част имаше доста прекъсвания на играта и малко интересни ситуации, като сериозните опасности за вратата на Кадис липсваха.

Пет минути след паузата имаше опасна ситуация за вратата на Кадис, но Карлос Акапо с възлово действие в защита не позволи да се стигне до гол. В 53-ата минута Карим Бензема имаше идеална възможност за гол, но от много добра позиция не успя да преодолее Ледесма, който реагира по блестящ начин. В тази ситуация бе отсъдена след това и засада.

Три минути по-късно Тони Кроос центрира по прекрасен начин към Еден Азар и белгиецът закачи леко топката с глава, но Ледесма направи ново спасяване, а опасните ситуации за вратата на Кадис ставаха все по-чести.

В 60-ата минута Винисиус опита удар от близка дистанция след хубава атака на "белите", но бе блокиран от бранител. Последва разбъркване пред вратата на гостите и опит за акробатично изпълнение на Бензема, но до гол отново не се стигна. Две минути по-късно отново Винисиус се приближи максимално до противниковата врата, но ударът му от малък ъгъл бе неточен.

В 68-ата минута голям шанс се откри пред Бензема, който получи пас от Каземиро в наказателното поле на Кадис, направи отиграване с гърди, но преди да успее да нанесе удар топката му бе избита от защитник.

Гостите бяха много близо до това да шокират съперника си в 74-ата минута, когато футболистите в жълти екипи организираха бърза контраатака и опитният Алваро Негредо, появил се в игра от началото на втората част, получи шанс да стреля от много опасна за Тибо Куртоа позиция, но след шута му топката мина на сантиметри встрани от левия страничен стълб. Секунди по-късно пък Бензема падна в наказателното поле на Кадис, но реферът не посочи бялата точка и решението му изглеждаше по-скоро правилно.

В 80-ата минута Тони Кроос получи шанс да отправи изстрел към вратата на Ледесма от доста добра позиция, но на пътя на топката застана футболист в жълта. Почти веднага след това домакините си спечелиха фал в опасна за противника зона. Бензема стреля добре, но Ледесма спаси, а секунди по-късно Азар падна в наказателното поле на гостите, но сигнал за дузпа не последва.

В минутите до края на мача Ледесма имаше още доста работа, но бе перфектен във всяка една ситуация, в която трябваше да се намесва и така тимът на Алваро Сервера отново си тръгна непобеден след двубой с Реал Мадрид в столицата на Испания.