Арминия шокира РБ (Лайпциг)

Арминия (Билефелд) поднесе изненадата в последния кръг преди зимната пауза в Бундеслигата и победи РБ (Лайпциг) с 2:0 като гост в третия мач на Доменико Тедеско начело на домакините. Головете за победителите паднаха през втората част и бяха дело на Яник Сера (57’) и Масая Окугава (75’), макар те да останаха с човек по-малко, след като Фабиан Клос бе изгонен в 70-ата минута.

Всичко по-интересно феновете видяха едва след почивката, когато Сера пое топката малко след средата на терена, напредна добре между разредената в този момент отбрана на домакините и преодоля Храдецки с елегантен удар за 1:0. Малко повече от десет минути след това Клос бе отстранен от игра след червен картон за нарушение, което първоначално бе декорирано с жълт картон, но след преглед на ситуацията с ВАР съдията промени решението си.

Само пет минути след това Флориан Крюгер изведе Окугава малко пред себе си и той с плътен удар в левия ъгъл прати топката в мрежата за 2:0 и подпечата успеха на своя тим.

Въпреки успехът Арминия продължава да е в зоната на изпадащите с 16 точки от 17 мача. РБ (Лайпциг) е на 9-о място с 22 точки.